Bina

OVH, 2003 yılında Paris'te ilk OVH veri merkezini açtıktan sonra, sunucu teklifleri için kullanılan altyapılarının tasarımı, kurulumu ve bakımı konusunda yenilik yapmayı bırakmadı. Şu anda dünyanın en büyük veri merkezi olan 2'yi de içeren toplam 20 veri merkezini kapsıyor. Şirket, projelerin tüm yönleri üzerinde tam kontrol sağlayan ve yüksek erişilebilirlik, güvenlik ve enerji verimliliği konularında eşsiz bir uzmanlık sergileyen küresel bir veri merkezi konseptini başarıyla tamamladı.

Enerji

  UPS cihazı başına 250 kVA, Başlangıç otonomisi 48 saat olan jeneratörler, Veri merkezine ve içerisindeki en az 2 ağ bağlantısı, 2 ağ odası birbirinden devralma kapasitesine sahiptir.

İklimlendirme

OVH 2003 yılından beri kendi veri merkezlerini tasarlamakta ve inşa etmektedir.Sunucu kurulumunu ve bakımını basitleştirmek ve hızlı müdahaleleri sağlamak için - sürekli düşen tavan, özel raflar olmaması için sürekli Ar-Ge ... Özellikle soğutma ve havalandırma tekniklerini geliştirmek için sürekli yenilik: kurum içi su soğutma ve hava soğutma sistemlerinin tasarımı ve devreye alınması, Gelişmiş ekipman düzenli olarak yükseltildi ve değiştirildi

Powered by WHMCompleteSolution