SSL Sertifikası

SSL Markası
Browser Uyumu
Banka Uyumu
Evrak Gereksinimi
Teslimat Süresi
Fiyat KDV Dahil
COMODO Positive SSL
Evrak Gerektirmez
Hemen
SSL Markası
Browser Uyumu
Banka Uyumu
Evrak Gereksinimi
Teslimat Süresi
Fiyat KDV Dahil
SSL Markası
Browser Uyumu
Banka Uyumu
Evrak Gereksinimi
Teslimat Süresi
Fiyat KDV Dahil
Rapid SSL
Evrak Gerektirmez
Hemen
COMODO Positive SSL Wildcard
Evrak Gerektirmez
Hemen
SSL Markası
Browser Uyumu
Banka Uyumu
Evrak Gereksinimi
Teslimat Süresi
Fiyat KDV Dahil
Trustsafe SSL
Evrak Gerektirmez
Hemen
Genel Özellikler
SSL Sertifikaların %99 tarayıcı desteği vardır.
Tüm bankalar ile mükemmel uyum içinde çalışır.
SEO çalışmaları için SSL tercih edilir.
Google için kesinlikle önerilir.
Sitenin güvenilirliğini artırır.
Ziyaretçiler için güven oluşturur.
E-Ticaret sitelerin kesinlikle önerilir.
SSL, kısaltması Türkçe de Güvenli Soket Katmanı anlamına gelmektedir
Sıkça Sorulan Sorular
SSL Sertifikası Nedir?
SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. E-Tuğra SSL Sertifikası 2048 bit anahtar uzunluğu ile şifreleme yapan SSL sertifikası sağlamaktadır. Ayrıca E-Tuğra 4096 bit anahtar uzunluğunda kök sertifikasına sahip tek Türk ve dünyada sayılı firma arasındadır. SSL sertifikası içeriğinde barındırdığı bilgilere göre farklı tiplerde olabilir.
Bankalar için hangi SSL sertifikası alınmalıdır?
Bankalar sanal pos sistemi kullanılması için yapılan başvurularda SSL sertifikasını zorunlu kılmaktadır. Online alışveriş aracılığıyla web siteniz üzerinden ürün satışı yapıyorsanız müşterilerinizin kredi kartı bilgilerinin üçüncü kişilerin eline geçirilmemesi için SSL kullanmanız gerekmektedir. Oxenon Standart SSL sertifikası tüm bankalar için uyumludur fakat bazı banka kuruluşları SSL sertifikasının kullanıldığı web siteleri üzerinde güvenli site mührünü zorunlu tutmaktadır. Güvenli site mührü için Oxenon Wildcard SSL sertifikasını kullanabilirsiniz.
SSL Sertifikasının Mobil Cihaz Uyumluluğu Var Mıdır?
SSL sertifikalarımızın tümü %99 mobil cihaz tarayıcıları ile uyumludur.
Sanal Pos Entegrasyonu için SSL Sertifikası Gerekli Midir?
Evet, gereklidir. Bir SSL Sertifikası edinip, sabit IP numarasınızı bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Bazı bankalar Wildcard SSL talebinde bulunurlar çünkü, güvenli site mührü talep ederler. Güvenli site mührü içinde Oxenon Wildcard SSL Sertifika sahibi olmanız gerekmektedir. .
Wildcard (sınırsız alt alanadı) Sertifika nedir?
“*.alanadi.com” şeklinde sınırsız sayıda alt alanadı için tek bir sertifika ile güvenli iletişim ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Örnek olarak tek bir wildcard sertifika ile www.alanadi.com, , alt1.alanadi.com, , alt2.alanadi.com, alt3.alanadi.com, alt4.alanadi.com, mail.alanadi.com vb. alt alan (subdomain) adreslerinin tümünün korunması mümkündür. Sertifikanızın geçerliliği boyunca sınırsız alt alan adı için kullanabilirsiniz.
SSL Sertifikası Kurulum İçin Nasıl Destek Alabilirim?
Oxenon Hosting Teknik Personeller başvuru sürecinden kurulum sürecine kadar dilediğiniz anda uzaktan destek sağlamaktadır. Destek için OXenon Hosting web sayfasında canlı destek linkinden iletişime geçebilirsiniz..

Powered by WHMCompleteSolution