DESTEK

12/01/2024
2024 Güncellemesi: Önemli Yenilikler ve Detaylar

Oxenon Bilişim Teknoloji Hizmetleri

 

Sevgili Değerli Müşterilerimiz,

 

Heyecan verici bir değişim haberiyle karşınızdayız! 2024 itibariyle, kademeli sistem anlayışıyla hizmet sunma kararı aldık. Bu süreçte, mevcut kullanıcılarımızdan Yeni Yıl'ın ilk çeyreğindeki zamlardan etkilenmeyeceklerini özellikle belirtmek isteriz. Ayrıca, yeni siparişlerde site üzerindeki fiyatlardan indirimli Sanal Sunucu ve Fiziki Sunucularımızdan yararlanma fırsatınız olacak.

 

Ancak, 2024'te müşterimiz olan ve 2023'te müşterimiz olanlar arasında fiyat farklılıkları meydana gelecektir. 2024'teki zamların 2023 müşterilerini daha az etkileyeceğini vurgulamak isteriz. Ayrıca, paketlerini kapatan müşterilere 3 ay içinde alacakları paketle aynı yıl içinde indirimden yararlanma avantajı sunuyoruz.

 

Bizi tercih eden tüm müşteri ve bayilerimiz, kalitemizden en iyi şekilde yararlanacaklar. Hızlı ve etkili çözümlerle destek verme politikamızla, sizlere 120 dakika içinde kesin çözümler sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Ancak, lütfen dikkatinizi çekeriz ki, 2024 itibariyle dışarıdan alınan hizmetlere teknik destek verme konusunda kısıtlamalar getiriyoruz. Teknik desteğimizi sadece kendi müşteri bayilerimize ve bizden alınan hizmetlere odaklayacağımızı anlayışla karşılamanızı bekliyoruz.

 

Bu değişimle birlikte daha da güçleniyoruz. Sizlerle birlikte bu yolculuğa çıkmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

 

Saygılarımızla,

Oxenon Bilişim Teknoloji Hizmetleri

https://www.oxenon.com

13/11/2021
Türkiye Vodafone DC Bilgilendirme

Son birkaç gündür sistemlerimizin bir kısmının bulunduğu Vodafone verimerkezinde kesintiler yaşanmaktadır.

İlk erişim kesintisi Vodafone veri merkezi routing sistemleri kaynaklı olup bu konuda detaylı tüm bilgi taleplerimize rağmen bilgi alınamamıştır. Ardından ise durumu fırsata çevirmeye çalışan bazı çevreler tarafından saldırı süreci başlamıştır. Vodafone data ve koruma departmanları ile yaptığımız görüşmeler sonucu kesintilerin büyük ve kapsamlı saldırılar (40Gbps ve üzeri) kaynaklı olduğu tespiti tarafımıza iletilmiştir. Tüm networkümüz üzerinde aktif olan Vodafone Arbor korumasının ise bu saldırılar karşısında yetersiz kaldığı ve Arbor koruma ekibinin kalıcı çözüm üretemediği anlaşılmıştır. Vodafone veri merkezinin bu yetersizliği yüzünden almış olduğumuz koruma hizmetinin aslında bu tür bir saldırıyı önleme konusunda yetersiz olduğu ancak geçici çözümler üretebildikleri tarafımızdan anlaşılmış, çözüm yolları aranmış ve tamamı tüketilmiştir. Bu şekilde sürekli kesintiler yaşanarak sürecin devam edemeyeceği ise barizdir. Bu nedenle Vodafone içerisinde bu sorunun çözümü neredeyse imkansız bir durumdadır.

Müşterilerimizin kesintisiz hizmet alması 10 yıldır faaliyette olan firmamız için 1. önceliğimizdir. Bu kapsamda hem müşterilerimizin hem de firmamızın daha ileri seviyede zarara maruz kalmaması amacıyla Vodafone verimerkezi ile sözleşmemizi sonlandırmış bulunmaktayız. 12/11/2021 Cumartesi gününden itibaren Vodafone altyapısını kullanan tüm sistemlerimizin DGN/Bursa Verimerkezine kademeli olarak taşınmasını başlatıyor olacağız.  Bu süreçte sunucular sadece taşıma anında kapalı kalacak olup 2 gün içerisinde süreci gece saatlerinde çalışarak tamamlayı planlamaktayız.  IP'lerin anonslarının aktarımı süresince en azından mevcut şekilde sistemin devamı için iki veri merkezi arasında köprü kurabilecek gerekli cihaz alımları  yapılmış ve kurulumları sağlanmıştır. Planlamamıza istinaden en geç 16/11/2021 salı günü anonsları DGN veri merkezine çektiğimizde sorunun tamamen ortadan kalkmasını planlıyoruz. Bu süreçte fiziksel taşıma yapılan cihazlar için cumartesi'yi pazar'a bağlayan gece ile pazar'ı - pazartesi'ye bağlayan gece 01:00 ile 09:00 saatleri arasında sunucu taşıma ve aktivasyon işlemleri süresince taşıması yapılan cihazlara erişim yapılması mümkün olmayacaktır. Taşıma süresince müşteri temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz müşteriler ile birebir iletişim içerisinde olacaktır. Her aşamada güncel bilgilendirmeler sağlanacaktır.

Bu aşamada bizim için önemli olan müşteri memnuniyetidir ve sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulmasıdır. Bu nedenle vodafone veri merkezi fiyat avantajı nedeniyle bizi tercih eden müşterilerimizin ise bu süreçte karar verme süresini uzatmak ve zaman sağlamak amacıyla ekstra bir fiyat artışı olmadan 6 ay boyunca hizmet sağlanmaya devam edilecektir. Sadece Vodafone verimerkezinde olduğu gibi 6 ay boyunca EPDK zamları yansıtılabilir. Yani mevcut durumda 6 ay boyunca maliyet artışından doğan tüm zararlar firmamız tarafından karşılanarak hizmet sağlanmaya devam edilecektir. Taşıma sürecinin ardından müşterilerimizin 7. aydan itibaren ödemeleri gereken tutar hakkında bilgilendirme Aralık 2021 tarihinde sağlanacaktır.

28/04/2021
Ücretli Hizmet Sözleşmesi

       Oxenon Bilişim Teknoloji Hizmetleri


OXENON BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÜCRETLİ HİZMET SÖZLEŞMESİ

 

Oxenon Server olarak Müşterilerimizin gerek sunucu gerek hosting ihtiyaçlarını 10 yıldır vip hizmet olarak skype üzerinden yanıtladık. Büyüyen yapımızda 2000 binden fazla aktif müşterilerimize skype üzerinden teknik destek veriyorduk. Hizmetimizde aksama olmasına rağmen oluşan yoğunluklara 7/24 yetişemediğimizden dolayı Ücretli olan ama kendi müşterilerimize uygulamadığımız yapıyı devreye almak zorundayız. Tüm almış olduğunuz hizmetler için Oxenon.com sitemizden kendi panelinizden Ticket oluşturabilirsiniz. Almış olduğunuz hosting, sanal sunucu, fiziksel sunucu standart teknik destek olarak 2-6 arasında yanıt verilecektir. Kurumsal siteler ve TR lokasyon müşteriler mesai saatleri içinde Telefon desteği mevcuttur.

Skype Üzerinden destek almak isteyen müşterilerimiz aşağıda ki hizmetimizi inceleyebilirler.

SLA Hizmeti (Teknik Destek) - İÇİN TIKLAYINIZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Host dışında tüm paketlerde bilindik üzere yedekleme müşteri kontrolündedir. Geçenlerde 10.02.2021 tarihinde Dünyanın En Köklü firması olan OVH Firmasında çok büyük bir yangın meydana geldi. Strasbourg olan kabinlerden SBG1 bir kısmı -SBG2 tamamı kül oldu 3000 nden fazla sunucu zarar gördü SBG3 kabinlerinde olan sunucularımız etkilenmese de 1 hafta kesinti yaşandı yedek alan müşterilerimize geçici sanal sunucu temin ettik. SBG2 de siteniz olsa yedeklenmediğini düşünerek çalışmalarınızın bir anda gitmesini istemeyiz. Yedek Önemli diyerek Farklı Datacenter üzerinden SAS Yedek Makinesi Kurulumu yaptırdık Yedekleme Hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerimiz aşağıda ki hizmetimizi inceleyebilirler.

Yedekleme Hizmeti - İÇİN TIKLAYINIZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Çok saldırı alan ve kesinti yaşadığında bildirim almak isteyen müşterilerimizin şikayetlerini dikkate aldık gelişen ve yenilikleri seven Bilişim Ruhu ile Monitör sistemini getirdik. Sizin yerine sistem takip eder sorun olduğunda bize bildirir ekibimiz müdahale eder ve size bilgi verir. Detaylı bilgi için aşağıda ki hizmetimizi inceleyebilirler.

Site Takibi Monitör Sistemi - İÇİN TIKLAYINIZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Son olarak Özel Yardım, Alınmış olan sanal sunucu veya fiziksel sunucu managed olarak size teslim edilir. Kullanım ve Yönetme tamamen sizdedir. Sorun olmadığı sürece müdahale tarafımızca edilmemektedir. Sanal sunucular ve Fiziksel sunucular size ilk tesliminde standart optimasyonla size teslim edilir. Almış olduğunuz Lisanslar veya sunucu sorunlarında ekibimiz tarafından işlem yapılır. Özel işlemlerde, Özel eklentilerde, Site ayarında, Sunucu derlemesinde, Sunucu eklenti kurulumda ister tek işlem paketi isterseniz de aylık destek paketi alabilirsiniz. Detaylar aşağıda ki hizmetimizi inceleyebilirler.

Özel Teknik Destek Paketi - İÇİ N TIKLAYINIZ

 

Bize Soru Sormaktan Çekinmeyin. Daha iyi ve Kaliteli Hizmet için Tüm ekibimiz ile her zaman yanınızda olacağız.

Sözleşme Tüm Aktif Müşterilerimiz Tarafından Geçerli Olup Okumuş, Anlamış ve Kabul etmiş sayılmaktadır.

 

25/01/2021
2021 SUNUCU GÜNCELLEME VE BAKIM

Merhaba Sayın Müşterilerimiz,

Uzun zamandır Bakım ve Sunucularda güncelleme yapmadık.

26.01.2021 Tarihinde başlayacağımız Güncelleme Bakım Çalışması 30.01.2021 de bitecektir Kademeli olarak Fransa, Almanya Sunucularında yapılacaktır.

Sitelerde Büyük bir kesinti olmayacaktır. 

ÇÖZÜM
ORTAKLARIMIZ